>> Fotogaléria Varene špivane - Vyšná Myšľa 7/2011


Posledné z aktualít:

Ľudia počas pandémie sa správali zodpovedne


(30.5.2020) „Počas koronavírusovej pandémie sa nevyskytol žiaden závažný problém,“ vraví riaditeľ OOPZ Čaňa Vadimír Šolc, „samozrejme bolo potrebné občas niekoho upozorniť, lebo zo začiatku zabudol na rúško, ale ľudia sa správali zodpovedne.“ Okrem jedného prípadu porušenia domácej karantény policajný zbor neudelil žiadnu pokutu v súvislosti s porušením preventívnych bezpečnostných opatrení.

Zmena cestovného poriadku


(29.5.2020) Od 1. júna 2020 dochádza k zmene cestovného poriadku. Nový cestovný poriadok bude prispôsobený znovuotvoreným školám v regióne. Podrobný rozpis odchodov a príchodov autobusov prímestkej dopravy nájdete TU.

Prázdninový režim prímestkej dopravy


(15.5.2020) Od pondelka 18. mája končí platnosť mimoriadneho cestovného poriadku a prímestká doprava bude premávať v prázdninovom režime. Celé znenie oznámenia nájdete TU!

Hľadá sa kronikár


(4.5.2020) Poznáš históriu obce Trstené pri Hornáde? Ovládaš prácu s počítačom a máš všeobecný prehľad? Voľná pracovná pozícia kronikára v Trstenom pri Hornáde možno čaká práve na teba. Písomnú žiadosť je potrebné doručiť na obecný úrad do 15. mája 2020. Bližšie informácie TU.

Driftovali o život


(30.4.2020) Skupina mladíkov v utorok večer 28. apríla na neoznačenom Forde Escort driftovala na letisku v Nižnej Myšli. Počas šmykov sa z auta začal valiť dym a zastavili. Hneď ako posádka vystúpila, sa vozidlo ocitlo v plameňoch. Hasiči z Čane, ktorí na mieste zasahovali, hovoria o šťastí v nešťastí. Viac v Korzári.


Na jazere Geča sa utopil muž


(25.4.2020) V piatok večer 24. apríla na jazere Geča sa prevrátil z člna 24-ročný muž a viac sa nevynoril. „V sobotu našli potápači telo. Ohliadajúci lekár cudzie zavinenie vylúčil, nakoľko ide o utopenie za prítomnosti svedkov," uviedla polícia. Viac v Korzári.


Prímestská doprava pozastavená


(9.4.2020) Všetky spoje prímestskej autobusovej dopravy budú cez Veľkonočné sviatky od piatka 10. apríla 2020 do pondelka 13. apríla 2020 zrušené. Od 14. apríla 2020 budú autobusy naďalej premávať v obmedzenom režime.

S jarným Hlásnikom bližšie k Vám


(8.4.2020) Už 15 rokov sa Abovský hlásnik prihovára vyše 25 000 ľuďom v regióne. V novom čísle približujeme situáciu v súvislosti s koronavírusom a na webe prinášame aktuálne informácie. V Hlásniku predstavujeme študentský film režírovaný rodákom z Gyňova, pripravujeme jednoduché recepty a nezabúdame ani na zdravý pohyb. Čítajte TU!

Napadnutý muž zomrel


(26.3.2020) Muž, ktorý chcel v polovici augusta 2019 upokojiť hádku medzi dvoma zákazníkmi v pohostinstve v Čani, zomrel v utorok 24. marca v nemocnici. 16-ročný Rastislav, ktorý muža napadol, je obvinený z ublíženia na zdraví a hrozí mu odňatie slobody na dva až päť rokov. Viac v Korzári.

archiv regionu hornad

Varene špivane - Vyšná Myšľa 7/2011

Pirohy so smotanou a kôprom šikovných žien variacich pod skárošskou vlajkou. Poslanecko-poľovnícky chlapský guľáš a lahodné halušky od gazdiniek z Vyšnej Myšle. Višňovo-slivkové gombóce pripravené  dámskym družstvom v krásnych zásterách z Vyšnej Hutky. Halušky s tvarohom a pikantné mäsko z diviaka uvarené ženami z neďalekej maďarskej Kishuty. A k tomu kopec krásnych valalských piesní a tancov, futbalový turnaj a koníkový povoz pre najmenších. 
Reč je o druhom ročníku podujatia, ktoré svojou úrovňou prerastá rámec obce a stáva sa hodnotnou akciou v mikroregióne. Má ľúbivý názov: Varene, špivane. Na slnečnom futbalovom ihrisku vo Vyšnej Myšli ho v tretiu júlovú nedeľu zorganizovala spevácka skupina Odvážne ženy vedno so Základnou organizáciou Slovenského zväzu telesne postihnutých a Obecným úradom. Vari stovke domácich aj hostí sa zo srdca venovala starostka Paulína Guľášová. „Ľudia z našej i okolitých obcí z oboch strán hraníc Slovenska aj Maďarska sa potrebujú stretávať, cítiť sa spolu príjemne. Sme radi, že prijali naše pozvanie a že sa akcia vydarila,“ povedala pre web regionhornad.sk.   (Foto a text: Katarína Čániová)