>> Home Regionálne oslavy po 20 raz


Posledné z aktualít:

Blížiaca sa jar


(13.3.2026) Náš región má veľa krás. K najznámejším z nich patrí takzvaných „7 divov nášho regiónu“, ktorým sme vyhradili samostatnú záložku v časti „KAM ÍSŤ“. S prichádzajúcou jarou a prebúdzajúcou sa prírodou budú o to väčšou pastvou pre oči. Ak by ste ako naši cenní čitatelia mali ďalší tip na div z nášho regiónu a chceli by ste, aby bol pridaný do zoznamu, môžete sa ozvať s nápadom redakcii Abovského Hlásnika na adrese regionhornad@gmail.com.
Za dobrý návrh vás odmeníme peknou knihou z tvorivej dielne vedúcej redaktorky Kataríny Čániovej.

Nábor dobrovoľných hasičov


(9.3.2026) Už ste niekedy premýšľali nad tým, aké by to bolo byť dobrovoľným hasičom? Alebo možno to bol váš detský sen, o ktorom ste ako malí snívali. Ak túžite robiť výnimočnú a obetavú prácu a pri nej pomáhať iným, je tu jedinečná príležitosť, ako si tento sen splniť. V sobotu 28.3.2026 o 13:00 sa na hasičskej zbrojnici v Seni bude konať nábor nových hasičov do DHZO Seňa.

Súťaž o vstupenky na futbal v Košiciach ⚽


(5.3.2026) Obec Belža v spolupráci s Košickou futbalovou arénou pripravila pre fanúšikov futbalu súťaž o 2 vstupenky na zápas Niké ligy. V sobotu 7. marca 2026 o 15:30 sa na košickom trávniku stretnú FC Košice a AS Trenčín. Ak chcete zažiť pravú futbalovú atmosféru priamo na štadióne, teraz máte šancu získať lístky do sektora C5. Súťaž prebieha do 6. marca 2026 do 12:00 a to jedine na Facebooku obce Belža, kde sa dozviete všetko potrebné o súťaži, aj o tom ako sa do nej zapojiť.

Pozvánka na stretnutie pri príležitosti MDŽ


(5.3.2026) Klub dôchodcov v Čani srdečne pozýva všetkých svojich členov na spoločné stretnutie pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Stretnutie sa uskutoční v piatok 13. marca 2026 o 16:00 v priestoroch Klubu dôchodcov pri Obecnom úrade v Čani. Tešíme sa na vás.

Pozvánka na krížovú cestu


(28.2.2026) Tvorivá skupina Poetica Musica Vás srdečne pozýva na krížovú cestu z diela Živý. Mŕtvy. Večný. s názvom Živé spomienky. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 8. marca 2026 o 14.30 vo farskom kostole Všetkých svätých vo Valalikoch.

Príďte prežiť pôstny čas v pokojnej atmosfére a umeleckom stvárnení Kristovej cesty. Tešíme sa na Vašu účasť.

Smútočné oznámenie


(26.2.2026) S hlbokým zármutkom oznamujeme priateľom, občanom a príbuzným, že vo veku nedožitých 98 rokov nás navždy opustila Alžbeta Vargová, rod. Magyarová (16.12.1928 - 24.2.2026), najstaršia obyvateľka obce Čaňa.

Posledná rozlúčka s drahou zosnulou sa uskutoční v piatok 27. februára 2026 o 14:00 v Dome smútku v Čani.

Česť jej pamiatke.

Karneval vo Vyšnej Myšli


(11.2.2026) Obec Vyšná Myšľa pozýva všetkých malých aj veľkých na karneval, ktorý sa uskutoční v nedeľu 15. februára 2026 o 15:00 v sále Kultúrneho domu Vyšná Myšľa. Účastníkov čaká zábavné popoludnie plné radosti, hudby a tanca. Pripravené je prekvapenie, diskotéka aj tombola. Vstupné je 1 €.

Stolnotenisový turnaj – memoriál Štefana Horvátha


(11.2.2026) Obec Seňa a Komisia pre šport, športové a voľnočasové aktivity pozývajú verejnosť na stolnotenisový turnaj – memoriál Štefana Horvátha, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. februára 2026 o 9:00 v telocvični ZŠ Seňa (vchod zo školského ihriska). Prezentácia a rozcvičovanie súťažiacich prebehne od 8:30 do 8:50. Súťaží sa podľa pravidiel stolného tenisu.

Kategórie:
1. ženy a deti
2. muži do 50 rokov
3. muži nad 50 rokov

Vstup do telocvične je možný len v čistej obuvi.

33. Fašiangový ples KDK


(6.2.2026) Pozývame Vás na 33. Fašiangový ples KDK, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. februára 2026 o 19:00 v KD Valaliky. Cena vstupenky pre dve osoby je 130 €. V cene vstupenky je večera, ½ litra vína, nealkoholické nápoje, káva, zákusok, kultúrny program a polnočné jedlo. Vstupenky si môžete zakúpiť v Obecnej knižnici Valaliky.

Obecná zabíjačka v Ždani


(6.2.2026) Starosta obce Ždaňa a poslanci obecného zastupiteľstva pozývajú verejnosť na Obecnú zabíjačku, ktorá sa uskutoční v sobotu 7. februára 2026 o 11:30 v parku pri obecnom úrade v Ždani. Pre návštevníkov je pripravená ochutnávka zabíjačkových špecialít, teplý čaj a vystúpenie ľudovej skupiny Hudáci. Tešíme sa na Vás!

archiv regionu hornad

Regionálne oslavy po 20 raz


(9.7.2025)  Omladené a svieže. Také boli oslavy 20. ročníka Dní Regionálneho združenia obcí Hornád (RZOH).

„Tento rok sme zmenili koncepciu programu. Priestor sme dali našim deťom a mládeži. Program, ktorého scenár vytvoril Vlado Železňák, bol veselý a dynamický,” vraví predseda RZOH Ján Kokarda. Prírodný amfiteáter v Skároši hostil na svojich doskách mažoretky zo ZŠ Ždaňa a víťazov regionálnej súťaže v ľudovom speve v Ždani: Katku Hudymačovú a Sárku Gergeľovú z MŠ Ždaňa, Aničku Kolinovskú, Jurka VyrostkaLacka Hochvarta z MŠ Gyňov, Stelku Jamborovú z MŠ Skároš.
    Štafetu od spevákov prevzalo 23 detí z detského folklórneho súboru (DFS) Folklórik (MŠ Skároš) a po nich 11 detí z DFS ZŠ Skároš. Slovo dostali aj deti zo ZŠ Haniska a ich krúžok ľudových tancov pod vedením Moniky Némethovej. Temperament predviedla tanečná skupina GIPSY ANGELS z neďalekých Sokolian. V druhom bloku sa v polhodinových estrádnych programoch predstavilo 60 žiakov umeleckých škôl - ZUŠ Valaliky a SZUŠ Hviezdička Čaňa.

   

Celkovo takmer 120 detí v teplom počasí predvázalo svoje talenty, čo diváci ocenili veľkým potleskom. O pohodlie všetkých účinkujúcich sa staral organizačný tím, aby vždy mali k dispozícii vodu a croissanty. Ušiel sa im aj guláš, ktorý navarili poľovníci PZ Domaška. Tí tradične slávili dopoludnia v amiteátri poľovnícku svätú omšu. Oslavy a hlavne výhercov obohatila bohatá tombola a koncert kapely Ščamba.

Foto Milana Bagoniho si viete pozrieť vo fotogalérii obce Skároš - TU
Výber fotiek nájdete aj v našej fotogalérii - TU.