>> Home Najkrajšie vajíčko chovateľa je z plemena hempšírka


Posledné z aktualít:

Pozývame na turistiku


(26.1.2023)  V sobotu 28. 1. 2023 vás pozývame na 54. ročník Prechodu Slanskými vrchmi pri príležitosti oslobodenia obce Nižná Myšľa.
Zraz účastníkov bude v kultúrnom dome od 7:30 do 8:00 hod. Prechod začne položením venca k pamätníku venovanému obetiam 1. a 2. svetovej vojny a holokaustu.
Predpokladaný návrat do Nižnej Myšle je 14:00 hod., pre účastníkov bude v kultúrnom dome pripravený guláš a teplý čaj. Tešíme sa na Vašu účasť!
Viac informácii na webe obce - TU.

Verejné korčuľovanie v Čani


(26.1.2023)  Obľubujete zimné športy? Tak vás pozývame na zimný štadión do Čane! Verejné korčuľovanie je tento víkend v týchto časoch:
sobota 28. 1.  od 9:45 do 10:45 hod
nedeľa 29. 1. 12:00 - 13:00 a ešte 14:30 - 15:30 hod.
Korčuľuje sa aj cez týždeň a to v pondelok a stredu v čase od 15:45 do 16:45 hod. Vstupné je vo výške 3,50 eur, doprovod platí 50 centov.


Aktuálne informácie nájdete na FB stránke zimného štadióna - TU.

Hokejový turnaj nášho regiónu vrcholí


(12.1.2023)  Pozývame vás na rozhodujúce zápasy na zimný štadión v Čani, v ktorých spoznáme víťaza hokejového turnaja obcí nášho regiónu.
V SEMIFINÁLE 13. januára (piatok) sa stretnú o 18:15 tímy Trsteného pri Hornáde a Hanisky, po nich o 19:30 hod. mužstvo Hurikán Čaňa so Ždaňou.
Veľké FINÁLE prebehne v sobotu 14. januára o 19:30 a 20:45 hod.
Príďte povzbudiť svojich hráčov :))Výsledky základnej časti a priebeh celého turnaja nájdete na webe - link TU.

Zimná uzávierka Archeoskanzenu a múzea


(19.11.2022) Počas zimnej sezóny od 1. 11. 2022 do 31. 4. 2022 Myšlianske obecné múzeum a archeoskanzen v Nižnej Myšli zatvorené. Areál skanzenu je pre verejnosť otvorený nonstop, avšak niektoré repliky budú kvôli zime zneprístupnené. 
OZ Collegium Myssle myslí na svojich fanúšikov a cez zimné obdobie plánuje prispievať článkami z letnej sezóny a informovať o plánoch do budúcnosti na svojom webe www.archeoskanzen.sk a FB.

Pozývame do prírody


(5.1.2023)  Družstvo Hrabov a Obecný úrad Skároš srdečne pozývajú 6. januára na XXX.ročník turistického podujatia Po srnčej stope. Prírodou nás bude sprevádzať aj maskot Bambi, prikŕmime zver dobrotami a potom aj seba :))  Zraz o 9:30 hod pri Základnej škole Skároš.

   

Abovský hlásnik je tu!


(29.12.2022)  Čo je nové v regióne? Čím sme žili posledné mesiace v roku? Aké talenty sme objavili? A aké výročia oslávili? Veľa otázok a ešte viac odpovedí nájdete na pestrých stránkach nášho časopisu Abovský hlásnik. Príjemné objavovanie!


Všetky čísla nájdete v archíve - TU

Výstava betlehemov


(12.12.2022) Srdečne pozývame do Valalík na výstavu takmer 50 betlehemov z papiera, dreva, kovu či skla. Vo veľkej sále kultúrneho domu si ich môžete pozrieť celý týždeň od 11. 12. do 16. 12. v pracovných dňoch od 9.00 do 15.00 hod. a v nedeľu 18. decembra aj v poobedňajších hodinách. Najmenší sa zmestí do krabičky na prstene...

Handmade trhy lákajú do Sene


(14.11.2022)  Máte radi ručne vyrobené kreatívne dielka? Rozmýšľate už nad milým darčekom pre svojich blízkych? Zavítajte v sobotu 19. novembra do kultúrneho domu v Seni na Vianočné handmade trhy. O 14-tej hodine sa otvárajú dvere do tvorivého sveta šikovných remeselníkov a gazdiniek.

Pozvánka pre otužilcov


(14.11.2022) Milé otužilecké kluby, priatelia či jednotlivci, pozývame vás na 4. ročník Nežného otvorenia sezóny vo štvrtok 17. 11. 2022 na Silva Ranči v Čani. Nezabudnite si so sebou zobrať plavky a dobrú náladu. Registrovať sa môžete emailom či správou cez FB. Navyše máme pre každého zaregistrovaného darček od KRYO Košice. Tešíme sa na vás! Ľadové labute

Chovatelia pozývajú


(7.11.2022) Základná organizácia SZCH Geča pozýva tento víkend 12. a 13. novembra na Oblastnú výstavu zvierat. Po dvoch rokoch opäť predstavia verejnosti svoje odchované kúsky králikov, hydiny, holubov i exotických vtákov, vyše 100 zvierat. Na ihrisku pre nás pripravili aj sprievodný program - králičí hop, detský kolotoč a autíčka. 

archiv regionu hornad

Najkrajšie vajíčko chovateľa je z plemena hempšírka

(25.3.2013)   Výstava ručných prác, kraslice od obyvateľov, tvorivé dielne pre deti, ale aj súťaž o najkrajšie vajíčko drobochovateľov boli ťahákmi Valalického maľovaného vajíčka. Akciu už po šiestykrát zorganizovali v tretiu marcovú nedeľu v Kultúrnom dome vo Valalikoch. Návštevníci si mohli prezrieť výstavu ručných prác miestneho Klubu seniorov, tunajšej Materskej a Základnej školy, Základnej umeleckej školy Valaliky, tiež jednotlivcov Beáty Leškovej, Pavla Kacvinského, Márie Peterčákovej, Marty Mikuľákovej, Daniely Leškovej, Márie Hricišónovej a Valiky Kováčovej.

 

Stredobodom záujmu hlavne detí boli tvorivé dielne. Šikovné remeselníčky z Valalík zaúčali malých „remeselníkov“ (našli sa aj rodičia) do tajov týchto remesiel. Vajíčka  ozdobovali voskom, nitkami, farebnou krupicou, papierovými kvietočkami, servítkami, temperami. Mohli vidieť gravírovanie vŕtačkou (Pavol Kacvinský), obháčkovávanie vajíčok (Mária Peterčáková), ale aj výrobu papierových vajíčok netradičnou technikou - origami, ktoré predvádzala Valika Kováčová. Zaujímavé boli aj vajíčka zdobené farebnými stužkami (Jolana Takáčová a Gabriela Timková).  Program spestrila  spevom i tancom FS Kadlubek z Valalík.
Spoluorganizátorom podujatia bol Slovenský zväz chovateľov ZO Geča na čele s predsedom Jaroslavom Nagyom, ktorý pripravil súťaž o najkrajšie vajíčko chovateľov a výstavu vajíčok. Súťažili vždy 3 vajíčka od jedného chovateľa a plemena. Kritériami boli: veľkosť, vyrovnanosť, farba a veľkosť žĺtka. Víťazstvo potešilo Jozefa Kondáša z Geče. Od predsedu poroty Kamila Hudáka si prevzal ocenenie za najkrajšie vajíčko, ktoré je z plemena hempšírka. Potešením pre deti bolo aj akvárium plné živých kuriatok a zajačik. A potešením pre organizátorov bola zaplnená veľká sála kultúrneho domu. Fotografie z akcie nájdete tu.