>> Home Zlatá Hutčanka


Posledné z aktualít:

Ponuka služby v regióne


(13.8.2020) Súkromný podnikateľ Ondrej Mazák ponúka v rámci regiónu službu vývozu žúmp. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0907 136 107 alebo na mailovej adrese ondrej.mazak@gmail.com.

Nezmeškajte Abovské slávnosti!


(12.8.2020) Najväčšie Abovské folklórne slávnosti zažijete len v nedeľu 23. augusta 2020 v skárošskom amfiteátri. Čaká na vás bohatý kultúrny program, ktorý vyvrcholí vystúpením FS Makovica zo Svidníka. Nebude chýbať ani občerstvenie v podobe abovských špecialít a ďalšie atrakcie.

Príďte povzbudiť mladé talenty


(31.7.2020) Talentovaní hráči z prípravky sa budú v sobotu 1. augusta 2020 od 10:00 hod. na ihrisku v Kokšove-Bakši uchádzať vo futbalovom turnaji o pohár predsedu TJ. Príďte povzbudiť budúce futbalové nádeje z regiónu.

Súťaž v kosení!


(30.7.2020) Občianske združenie Naša Haniska organizuje súťaž v kosení. Najrýchlejší kosci si zmerajú sily 1. augusta 2020 o 8:30 hod na trávnatej ploche vedľa fary v Haniske. Viac informácií TU!

Hádka sa skončila vraždou


(27.7.2020) V sobotu večer 25.7. sa v Čani udiala tragédia. Hádka dvoch mužov skončila vraždou. Jeden z mužov bodol druhého nožom do srdca. Obeť namieste zomrela. Bližšie okolonosti polícia vyšetruje. Viac v Korzári.


Letná škola v Seni


(20.7.2020) Letný tábor plný zážitkov aj mimo školy čaká na žiakov v dvoch turnusoch v auguste. Viac informácií nájdete TU!


Valaliky čakajú kvalitnejšie chodníky


(15.7.2020) Opravy chodníkov a cyklochodníkov prebiehajú vo Valalikoch po oboch stranách hlavnej cesty. Kvalitnejšie spevnenie podkladového materiálu a zväčšenie obrubníkov predĺži síce celkovú opravu, ale zabezpečí ich dlhšiu životnosť.

Otvoria repliku obetnej jamy


(9.7.2020) V utorok 14. júla 2020 o 10:30 hod. sa pri kostole sv. Mikuláša v Nižnej Myšli slávnostne odkryje replika obetnej jamy z doby bronzovej. Nová expozícia významnej európskej archeologickej lokality priniesie návštevníkom autentické pocity z návštevy skanzenu.

Kraj opravuje cesty


(6.7.2020) Počas leta plánuje Košický samosprávny kraj obnoviť niekoľko ciest v regióne. Na modernizáciu čaká cestný úsek z Čane smerov na Gyňov. Rekonštrukčné práce sú rovnako naplánované na ceste smerom do Sene.

archiv regionu hornad

Zlatá Hutčanka

(12.11.2012)   Krásne farebné, vyšívané, mužské i ženské kroje, sukienky, čepce, ľajbíky, košieľky, opasky, klobúky, krpce a k tomu husle, basa, cimbal, heligónky, mladší i starší - všetci spolu hrali a spievali na jedinú nôtu - ľudovú. Takýto obraz videli návštevníci krajskej súťaže folklóristov v Haniske Śpivam sebe, śpivam.

Partnermi podujatia boli Kultúrne centrum Abova, Terra Incognita, Košický samosprávny kraj, mesto Košice, obec Haniska. Akciu finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR. Na súťaži účinkovali laureáti regionálnych súťaží z regiónu Abova, Gemera , Spiša a Zemplína a to v kategóriach: ľudová hudba, spevácke skupiny, sólisti a inštrumentalisti. Na javisku sa vystriedalo takmer 300 účinkujúcich.

Odborná porota to nemala ľahké, ale nás teší, že najúspešnejšou z nášho regiónu bola ženská spevácka skupina Hutčanka z Vyšnej Hutky, ktorá sa umietnila v zlatom pásme. Všetkým účinkujúcim patrí veľký obdiv, že aj v dnešnej počítačovej dobe zachovávajú a ďalej rozvíjajú tradície našich predkov. Viac fotografií z akcie nájdete vo fotogalérii.