>> Kam ísť TURISTIKA Cyklistická trasa Hornád (2003)


Posledné z aktualít:

zaSÚŤAŽte si s nami!


(10.8.2022) Letná čitateľská súťaž o pekné ceny z regiónu Hornád je tu!  Stačí odpovedať na súťažnú otázku: Ktorá stredoveká pútnická cesta prechádza naším regiónom?  Odpoveď nájdete ukrytú aj na tejto webovej stránke - šup - klik klik - a je to!
Odpovede posielajte na e-mail regionhornad@gmail.com alebo poštou na adresu redakcie Abovského hlásnika do 31. augusta 2022. Uveďte aj svoj telefonický kontakt. Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu.

Správna odpoveď na jarnú súťažnú otázku: Ktoré perly ukrýva náš región? znie: Studničky, chránené vtáčie územie, praveká osada, storočné stromy a meandre Hornádu. Výhercom je Patrik Čigáš z Čane. Blahoželáme!!

Upozornenie - zákaz vstupu do lesov


(23.7.2022)  V dôsledku pretrvávajúceho sucha a nárastu požiarov je od 23.7.2022 do odvolania Okresným úradom Košice a Okresným úradom Košice-okolie vyhlásený zákaz vstupu do lesov na území oboch okresov.
Ďakujeme, že uvedený zákaz budete rešpektovať. Vaši hasiči z DHZO.

Letné čítanie pre vás :)


(23.7.2022) Sadnúť si do tieňa, popíjať ľadovú kávu a dopriať si zaujímavé pestré čítanie Abovského hlásnika. Jeho nové číslo je ako stvorené na letný oddych! Novinky z regiónu, rozhovor s prezidentkou, naše skrášľovanie obcí a inšpirácie, príbehy zaujímavých ľudí a pestré fotografie aj z Dní RZOH... to všetko nájdete na stránkach druhého čísla regionálneho štvrťročníka, ktorý pre vás s radosťou pripravujeme :) 
V archíve si môžete prečítať aj predchádzajúce vydania - klik TU.

Víkend v znamení futbalu


(7.7.2022) Máte radi futbalový adrenalín? Zavítajte v sobotu 9. júla 2022 do Trsteného pri Hornáde! Na multifunkčnom ihrisku v areáli ZŠ prebehne už 23. ročník TPH CUP 2022 v minifutbale. Zápasy medzi 23 tímami so zvučnými menami ako Svižné pandy, Pozberanci či Svište začínajú o 9.00 hod. Povzbuďte svoj tím! Ďalšie podujatia kuk TU.

Dva dni folklóru u nás


(20.6.2022)  Jubilejný 40. ročník medzinárodného festivalu spevu a tanca Cassovia folkfest zavíta na dva dni do nášho regiónu. V piatok 24. júna vo Valalikoch vystúpia zahraničné súbory FORGÓRÓZSA TÁNCEGYUTTES z Maďarska, FS SUSZANIE z Česka a MALI ŚWARNI z Poľska a v predprograme miestne folklórne súbory. Hostí zo susedných krajín si môžete vychutnať aj v sobotu 25. júna v Ćani. Tu s domácimi súbormi uvidíte aj Parchovianku a Rakovčan. Srdene pozývame!!

Zavítajte na Deň ruží do Rozária u Bohušov


(8.6.2022)  Ruže sú práve rozvité do svojej plnej krásy a nádherne voňajú :) Príďte sa v ich kráse vykúpať v sobotu 11. júna do Rozária u Bohušov v Nižnej Myšli. Na malej ploche cca 1000 m2 ich tu rastie okolo 1200 v 180 odrodách - od čajohybridov cez historické, pôdopokryvné, popínavé až po záhonové. Na Deň ruží navyše v čase od 9:00 do 10:00 hod vám fotografka Martina Fedorčáková vyhotoví profesionálnu fotografiu zdarma :)  
Rozárium je už pre verejnosť otvorené. Ak nevydržíte do soboty, zavítajte na ich webovú stránku www.rozariumubohusov.sk.

Valalický jarmok so skvelým programom - pozývame


(2.6.2022) Chcete zažiť vystúpenie kapely Peter Bič Project a tanečnej skupiny Old School Brothers27? Tak zavítajte v sobotu 11. júna do Valalík na 27. ročník tradičného jarmoku. Na dopravnom ihrisku od 13.00 do 19.30 hod. vystúpia aj miestne hudobné zoskupenia a hostia MSS Parobčaci z Udavského. Stánky remeselníkov, výstava hydiny a vtáctva drobnochovateľov, súťaže, tvorivé dielne či lukostreľba čakajú len na vás.

Pozývame na Beh Vyšnou Myšľou


(2.6.2022) Príďte si zabehať alebo povzbudiť bežcov na 16. ročník Behu Vyšnou Myšľou už túto sobotu 4. júna. Pripravené sú trate od 50 m pre najmenších až po 6,9 km pre zdatnejších športovcov. Deti štartujú o 14:30 a dospelí o 16:00 hod. Registrácia začína škôr - už o 13.00 hod. Pre účastníkov je pripravené občerstvenie a pekné ceny. Športu zdar!

Pozývame na futbal !


(27.5.2022)  Ako stráviť poslednú májovú nedeľu? Čo tak FUTBALOM! Pozývame na priateľský futbalový zápas starých pánov Trstené pri Hornáde vs Geča - fandíme na futbalovom ihrisku v Trstenom 29. mája 2022 o 10:30 hod. Možno bude aj chladené pivko :))

SÚŤAŽ - SÚŤAŽ - SÚŤAŽ


(27.5.2022) POSLEDNÉ TRI DNI - Prezri si náš WEB a nájdi odpoveď na otázku: Ktoré perly ukrýva náš región? Odpovede posielajte na e-mail regionhornad@gmail.com do 30. mája 2022 a uveďte aj svoj telefonický kontakt. Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu vecnej ceny :).

A keď už budete po webe klikať a pátrať, napíšte nám svoj pocit - postreh - názor, ako na vás regionálna stránka pôsobí. Niečo chýba? Treba čosi vyzdvihnúť či vymazať? Čo by ste chceli ako návštevník na stránke nájsť? Budeme vám veľmi vďační! Z vašich príspevkov aj tu jedného odmeníme. Ďakujeme!
archiv regionu hornad

Cyklistická trasa Hornád (2003)

1. úsek

 TRASA:  Košice, mestská časť Krásna nad Hornádom – Kokšov-Bakša, železničný most – Nižná Myšľa, most – Ždaňa – Trstené pri Hornáde – Skároš    ( 20 km, prevýšenie 311 m )

                                                                                                                                                                      • prevažne po rovine, v záverečnej časti stúpanie po asfaltovej ceste. Poľné cesty môžu byť po dažďoch neprejazdné.

POPIS: 

Červená značka začína pri moste pre peších. Väčšia časť trasy sleduje tok rieky Hornád, kde spoznáte prostredie nížinných lesov. Rieka najviac upúta na juhu, kde sa vytvorili početné mŕtve ramená. Tie sú skrýšou pre kŕdle vtákov. Odtiaľ začína kratšie stúpanie do oblasti Slanských vrchov a nížinný profil vystriedajú husto zalesnené kopce popri trati.

2.  úsek

   TRASA:  Skároš – Vyšná Myšľa – Koscelek – Nižná Myšľa   ( 16 km, prevýšenie 353 m )

 stredne náročná trať, kratšie namáhavé stúpanie na začiatku trasy

POPIS:

Pokiaľ chcete vidieť ďalšie zaujímavosti mikroregiónu Hornád, pokračujte zo Skároša po modrej značke. Prejdete cez čarovný les až k rieke Olšava. Trasa sa sčasti prekrýva s náučným chodníkom Horný Abov, ktorého informačné tabule vás oboznámia s okolím. Popri prírode vás určite zlákajú historické pamätihodnosti ako Koscelek a archeologické múzeum v Nižnej Myšli (nálezy z doby bronzovej). 

3.  úsek

  TRASA: Pokračovanie cyklistickej trasy na maďarskej strane

 

 POPIS:

Ak máte radi dlhé trate alebo začínate cyklotúru v Skároši, využite možnosť pokračovať z obce po červenej značke. Vedie tadiaľ cesta k maďarskej hranici a odtiaľ sa po modro označenej trase dostanete až do obce Pálháza. 

 

MAPU SI POZRITE TU. (trasa vyznačená plnou čiarou)