>> Kam ísť TURISTIKA Cyklistická trasa Hornád - Torysa - Hornád (2008) H-T-H


Posledné z aktualít:

Ponuka služby v regióne


(13.8.2020) Súkromný podnikateľ Ondrej Mazák ponúka v rámci regiónu službu vývozu žúmp. Bližšie informácie na telefónnom čísle 0907 136 107 alebo na mailovej adrese ondrej.mazak@gmail.com.

Nezmeškajte Abovské slávnosti!


(12.8.2020) Najväčšie Abovské folklórne slávnosti zažijete len v nedeľu 23. augusta 2020 v skárošskom amfiteátri. Čaká na vás bohatý kultúrny program, ktorý vyvrcholí vystúpením FS Makovica zo Svidníka. Nebude chýbať ani občerstvenie v podobe abovských špecialít a ďalšie atrakcie.

Príďte povzbudiť mladé talenty


(31.7.2020) Talentovaní hráči z prípravky sa budú v sobotu 1. augusta 2020 od 10:00 hod. na ihrisku v Kokšove-Bakši uchádzať vo futbalovom turnaji o pohár predsedu TJ. Príďte povzbudiť budúce futbalové nádeje z regiónu.

Súťaž v kosení!


(30.7.2020) Občianske združenie Naša Haniska organizuje súťaž v kosení. Najrýchlejší kosci si zmerajú sily 1. augusta 2020 o 8:30 hod na trávnatej ploche vedľa fary v Haniske. Viac informácií TU!

Hádka sa skončila vraždou


(27.7.2020) V sobotu večer 25.7. sa v Čani udiala tragédia. Hádka dvoch mužov skončila vraždou. Jeden z mužov bodol druhého nožom do srdca. Obeť namieste zomrela. Bližšie okolonosti polícia vyšetruje. Viac v Korzári.


Letná škola v Seni


(20.7.2020) Letný tábor plný zážitkov aj mimo školy čaká na žiakov v dvoch turnusoch v auguste. Viac informácií nájdete TU!


Valaliky čakajú kvalitnejšie chodníky


(15.7.2020) Opravy chodníkov a cyklochodníkov prebiehajú vo Valalikoch po oboch stranách hlavnej cesty. Kvalitnejšie spevnenie podkladového materiálu a zväčšenie obrubníkov predĺži síce celkovú opravu, ale zabezpečí ich dlhšiu životnosť.

Otvoria repliku obetnej jamy


(9.7.2020) V utorok 14. júla 2020 o 10:30 hod. sa pri kostole sv. Mikuláša v Nižnej Myšli slávnostne odkryje replika obetnej jamy z doby bronzovej. Nová expozícia významnej európskej archeologickej lokality priniesie návštevníkom autentické pocity z návštevy skanzenu.

Kraj opravuje cesty


(6.7.2020) Počas leta plánuje Košický samosprávny kraj obnoviť niekoľko ciest v regióne. Na modernizáciu čaká cestný úsek z Čane smerov na Gyňov. Rekonštrukčné práce sú rovnako naplánované na ceste smerom do Sene.

archiv regionu hornad

Cyklistická trasa Hornád - Torysa - Hornád (2008) H-T-H

  TRASA:  Košice, mestská časť Krásna – Nižná Hutka, križovatka – Vyšná Hutka – Košická Polianka – Sady nad Torysou - Košice, mestská časť Vyšné Opátske -  Krásna  ( 30 km, prevýšenie 440 m )

• dve stúpania s možnosťou vynechania jedného z nich

POPIS: 

Náročnejšia okružná trasa vás po červenej značke prevedie rôznorodým prostredím. Idete väčšinou po poľných a lesných cestách, občas aj po asfalte. Spoznáte životom kypriacu prírodu pozdĺž dvoch riek, čaro rozľahlých polí i pokoj záhradkárskych oblastí. Odmenou za stúpanie sú výhľady z dvoch vrchov Radar (368 m.n.m.) a Heringeš (330 m.n.m.). 

Ak si chcete výlet skrátiť, vynechajte stúpanie na vrch Radar a prejdite za pár minút z Vyšnej Hutky do Košickej Polianky po krátkej poľnej ceste ( žltá značka ), kde sa opäť napojíte na pôvodnú trať.

                                    

MAPU SI POZRITE TU. (trasa vyznačená prerušovanou čiarou)

Nová vrstva...