>> Kto sme Košická Polianka Z Polianky do Polianky


Posledné z aktualít:

Rozbor vody v Košickej Polianke


Pri príležitosti dňa vody môžu občania Košickej Polianky doniesť vzorku vody zo studne na rozbor vo štvrtok 22. marca medzi 8.00 až 9.00 hod. na obecný úrad. Vzorku je potrebné doniesť v sklenenej fľašy označenej súpisným číslom domu.

Výluka pri Haniske


Na železničnom úseku Haniska - Veľká Ida je naplánovaná výluka v dňoch 18. až 21. marca v čase od 7.15 hod. do 12.20 hod. Na trati prebehne výmena betónových podvalov, doplnenie štrkového lôžka a ďalšie úpravy. Cestujúci budú prepravovaný náhradnou autobusovou dopravou.

Mesiac kníh v sokoľanskej knižnici


Obecná knižnica v Sokoľanoch
pozýva všetkých čitateľov na deň otvorených dverí. V piatok 15. marca o 9.30 hod. sa uskutoční prednáška spojená s marcom - mesiacom kníh.

Kvapka krvi v Sokoľanoch


Červený kríž Košice-okolie
v spolupráci s miestnym spolkom Červeného kríža organizuje v sobotu 9. marca v kultúrnom dome Sokoľany mobilný odber krvi. Prihlásiť sa môžete na telefónnom čísle 0905447820 alebo priamo na obecnom úrade v Sokoľanoch.

Fašiangová zabíjačka


Košická Polianka
a Kultúrne centrum Abova pripravili pre všetkých gurmánskych priaznivcov tradičnú fašiangovú zabíjačku s bohatým kultúrnym programom. Na zábave 2. marca vystúpia v kultúrnom dome Košickej Polianky ŽSS Poľančanka, MSS Košicke špivaci a FS Jahodná.

Ambulancia v Haniske


V zdravotnom stredisku v Haniske bude od utorka 19. februára otvorená nová ambulancia všeobecného lekára. Ordinačné hodiny sú v utorok a štvrtok od 8.00 do 14.00 hod.


Železiar naďalej oslavuje


(12.2.2019)   Folklórny súbor Železiar pokračuje v oslavách 55. výročia založenia vo veľkom štýle. 24. februára vystúpi v Štátnom divadle v Košiciach s programom Ňe jeden, ňe dva, ani ňe tri. Hlavný program obohatia sprievodné podujatia. Aktuálne informácie na stránke súboru TU.


Valentínska zábava


(10.2.2019)   Zažite 16. februára o 19.00 hod. nezabudnuteľňú Valentínsku zábavu v kultúrnom dome v Seni. Hudobným večerom vás budú sprevádzať DuoSpectrum a DJ Robo.


Pošta hľadá doručovateľa


(7.2.2019)   Slovenská pošta hľadá pre Poštovné stredisko Trstenné pri Hornáde doručovateľa. Z dôvodu nedostatku personálu je toto stredisko od 1. februára zatvorené až do odvolania. Viac informácií o pracovnom mieste nájdete TU.

Nepremeškajte žiadne podujatie


(7.2.2019)   Nepremeškajte žiadne kultúrne, spoločenské ani športové podujatie v roku 2019. Všetky aktuálne akcie v mikroregióne Hornád nájdete v Kalendári podujatí.
archiv regionu hornad

Z Polianky do Polianky

Výnimočná akcia dvoch z jedenástich slovenských Polianok

TRASY, POPIS a MAPA PRECHODU

KAM ÍSŤ - TURISTIKA - Krajom Polianok - tu

 

REPORTÁŽ k 25. VÝROČIU PRECHODU   

     Už celé štvrťstoročie sa turisti schádzajú, aby na jar prešli Slanskými vrchmi v nepárnych rokoch z Dargovského priesmyku do Sečovskej Polianky v okrese Vranov nad Topľou a v  párnych rokoch do Košickej Polianky na opačnej strane pohoria. 
    „Prechod je symbolický, viaže sa k tomuto kraju, k udalostiam, ktoré sa tu stali. Spĺňa úlohu pre pripomenutie si udalostí a spojenie s prechádzkou krajinou, veľmi pekné. Pochádzame spod Beskýd, Valašských chotárov, kopce sú nám blízke,” prezrádza nám Vladislav Brňovják z organizácie Valašský rozvoj. Na Slovensko jazdí pravidelne, prvýkrát bol na prechode pred troma rokmi.

(celý článok : Abovský hlásnik č. 2/2008, str. 10)

 

SYMBOLICKÉ TRIDSIATE SPOJENIE

30. ročník prechodu Slanskými vrchmi z Polianky do Polianky v prvú májovú sobotu sa tešil celkovej účasti 130 účastníkov z dvoch družobných Polianok - Košickej a Sečovskej a ich okolia. Jubilejný prechod podporilo príjemné počasie.

(celý článok: Abovský hlásnik č. 2/2013, str.9)